Zajímavé produkty

Pro lezce i jiné sportovce je zdraví, fyzická kondice, svalová vybavenost, zdravé šlachy a klouby více než důležité. V oblasti přírodních produktů existuje řada prostředků, které napomáhají celkovému zdraví a kondici lezce. V této sekci Vám chceme některé z těchto produktů představit.

  • Konopný olej - zdroj vitality Konopný olej je cennou směsí řady bioaktivních látek, především nenasycených mastných kyselin, fytosterolů, vitamínů a minerálních látek. Tyto mikroelementy dávají konopnému oleji mimořádné regenerační, hojivé, protizánětlivé a antioxidační působení. Je ...
    Přidáno v 4. 6. 2012 7:41, autor: admin _
  • Kokosový olej - zdravý tuk Kokosový olej představuje jeden z nejdravějších tuků, vhodný do studené i teplé kuchyně. Má výborné antibiotické vlastnosti. Pro sportovce se hodí pro svoji schopnost rychle dodávat energii a zasytit na ...
    Přidáno v 4. 6. 2012 7:39, autor: admin _
Zobrazení příspěvků 1 - 2 z 2 Zobrazit více »Konopný olej - zdroj vitality

přidáno: 4. 6. 2012 7:37, autor: admin _   [ aktualizováno 4. 6. 2012 7:41 ]

Konopný olej je cennou směsí řady bioaktivních látek, především nenasycených mastných kyselin, fytosterolů, vitamínů a minerálních látek. Tyto mikroelementy dávají konopnému oleji mimořádné regenerační, hojivé, protizánětlivé a antioxidační působení. Je označován jako zdroj vitality. Prokázané jsou jeho schopnosti stimulovat buněčný metabolismus a díky antioxidačním složkám působí proti také proti předčasnému stárnutí.


Vnější užití konopného oleje

Konopný olej bývá součástí kosmetiky po opalování, ale také přípravků na vlasy nebo na nehty. Jako masážní olej napomáhá uvolnění svalstva a rehabilitaci.

Masáž s konopným olejem ulevuje od bolestí svalů a kloubů, efektivně přispívá k regeneraci organismu po operacích, úrazech, ale také ozařování, sportovních výkonech a jiných náročných fyzických aktivitách.

Konopný olej

Vnitřní užití konopného oleje

Pro své regenerační působení se konopný olej užívá i vnitřně (doporučuje se čajová lžička denně, dá se užívat i jako ingredience zdravé kuchyně). Působí jako prevence civilizačních chorob, je prospěšný pro kardiovaskulární systém, ale také ledviny, správnou funkci střev, mj. stimuluje metabolismus.

Konopný olej je doporučován sportovcům jako zdroj vitality. Je prospěšný pro pohybový systém, díky obsahu hořčíku zabraňuje svalovým křečím a pomáhá nabrat svalovou hmotu. Regeneruje také pohybový systém.

V řadě dalších prospěšných účinků je i schopnost léčit chronické záněty, ulevovat při revma nebo artritidě, pomáhá i při premenstruačním syndromu.


Panenský konopný olej ve své nejčistší podobě zakoupíte v eshopu s přírodní a bio kosmetikou SÍLA DOTEKU. Najdete ho i na www.lnenyolejleci.cz - v eshopu věnovaném panenským olejům.


Kokosový olej - zdravý tuk

přidáno: 24. 5. 2012 12:25, autor: admin _   [ aktualizováno 4. 6. 2012 7:39 ]


Kokosový olej představuje jeden z nejdravějších tuků, vhodný do studené i teplé kuchyně. Má výborné antibiotické vlastnosti. Pro sportovce se hodí pro svoji schopnost rychle dodávat energii a zasytit na dlouhou dobu. Je užitečný i při hubnutí.

Kokosový olej se tradičně užívá v péči o pokožku, jako regenerační prostředek po holení a depilaci, jako přírodní lubrikační gel nebo masážní olej. To vše a mnohem více...

Kokosový tuk (při pokojové teplotě má tuhou konzistenci) je však také ingrediencí pro zdravé vaření (hodí se na vaření, pečení i smažení, do teplé i studené kuchyně). Je užitečný i při hubnutí a svojí schopností pohotově dodat energii je vhodný i pro sportovní výkony.


Kokosový olejKokosový olej jako zdroj rychlé energie

Kokosový olej je tvořen převážně nasycenými mastnými kyselinami se středně dlouhými řetězci, díky tomu se v těle snadno vstřebává. Metabolismus kokosového oleje je podobný jako spalování cukrů, s tím rozdílem, že kokosový olej dodává organismu energii postupně. 

Při hubnutí i sportovních výkonech je oceňována také jeho schopnost zasytit na dlouhou dobu nebo zbavit chutí na sladké. Konzumace kokosového tuku napomáhá regulovat hladinu krevního cukru.


Kokosový olej jako přírodní antibiotikum

Díky vzácnému složení, ve kterém dominuje především kyselina laurová (přes 50%) má navíc kokosový olej schopnost ničit bakterie. Spolu s dalšími kyselinami (kyselina kaprylová, kaprinová nebo myristová) pak navíc kokosový olej působí jako přírodní antibiotikum, ničí bakterie, viry, kvasinky, plísně i další patogeny.


Kokosový tuk pro zdraví

Kokosový olej má nižší energetickou hodnotu ve srovnání s běžně užívanými tuky. Podporuje metabolismus a zdravou střevní mikroflóru. Pomáhá při kandidě. Kokosový tuk neobsahuje cholesterol a neusazuje se v těle.


Kde čistý kokosový olej koupit?

Panenský kokosový olej zakoupíte v přírodních eshopech SÍLA DOTEKU na www.siladoteku.cz nebo LNĚNÝ OLEJ LÉČÍ na www.lnenyolejleci.cz. V eshopu SÍLA DOTEKU najdete i výhodné 700 ml balení kokosového oleje, 100% - viz obrázek.

1-2 of 2