Kokosový olej - zdravý tuk

přidáno: 24. 5. 2012 12:25, autor: admin _   [ aktualizováno 4. 6. 2012 7:39 ]

Kokosový olej představuje jeden z nejdravějších tuků, vhodný do studené i teplé kuchyně. Má výborné antibiotické vlastnosti. Pro sportovce se hodí pro svoji schopnost rychle dodávat energii a zasytit na dlouhou dobu. Je užitečný i při hubnutí.

Kokosový olej se tradičně užívá v péči o pokožku, jako regenerační prostředek po holení a depilaci, jako přírodní lubrikační gel nebo masážní olej. To vše a mnohem více...

Kokosový tuk (při pokojové teplotě má tuhou konzistenci) je však také ingrediencí pro zdravé vaření (hodí se na vaření, pečení i smažení, do teplé i studené kuchyně). Je užitečný i při hubnutí a svojí schopností pohotově dodat energii je vhodný i pro sportovní výkony.


Kokosový olejKokosový olej jako zdroj rychlé energie

Kokosový olej je tvořen převážně nasycenými mastnými kyselinami se středně dlouhými řetězci, díky tomu se v těle snadno vstřebává. Metabolismus kokosového oleje je podobný jako spalování cukrů, s tím rozdílem, že kokosový olej dodává organismu energii postupně. 

Při hubnutí i sportovních výkonech je oceňována také jeho schopnost zasytit na dlouhou dobu nebo zbavit chutí na sladké. Konzumace kokosového tuku napomáhá regulovat hladinu krevního cukru.


Kokosový olej jako přírodní antibiotikum

Díky vzácnému složení, ve kterém dominuje především kyselina laurová (přes 50%) má navíc kokosový olej schopnost ničit bakterie. Spolu s dalšími kyselinami (kyselina kaprylová, kaprinová nebo myristová) pak navíc kokosový olej působí jako přírodní antibiotikum, ničí bakterie, viry, kvasinky, plísně i další patogeny.


Kokosový tuk pro zdraví

Kokosový olej má nižší energetickou hodnotu ve srovnání s běžně užívanými tuky. Podporuje metabolismus a zdravou střevní mikroflóru. Pomáhá při kandidě. Kokosový tuk neobsahuje cholesterol a neusazuje se v těle.


Kde čistý kokosový olej koupit?

Panenský kokosový olej zakoupíte v přírodních eshopech SÍLA DOTEKU na www.siladoteku.cz nebo LNĚNÝ OLEJ LÉČÍ na www.lnenyolejleci.cz. V eshopu SÍLA DOTEKU najdete i výhodné 700 ml balení kokosového oleje, 100% - viz obrázek.

Comments