Konopný olej - zdroj vitality

přidáno: 4. 6. 2012 7:37, autor: admin _   [ aktualizováno 4. 6. 2012 7:41 ]

Konopný olej je cennou směsí řady bioaktivních látek, především nenasycených mastných kyselin, fytosterolů, vitamínů a minerálních látek. Tyto mikroelementy dávají konopnému oleji mimořádné regenerační, hojivé, protizánětlivé a antioxidační působení. Je označován jako zdroj vitality. Prokázané jsou jeho schopnosti stimulovat buněčný metabolismus a díky antioxidačním složkám působí proti také proti předčasnému stárnutí.


Vnější užití konopného oleje

Konopný olej bývá součástí kosmetiky po opalování, ale také přípravků na vlasy nebo na nehty. Jako masážní olej napomáhá uvolnění svalstva a rehabilitaci.

Masáž s konopným olejem ulevuje od bolestí svalů a kloubů, efektivně přispívá k regeneraci organismu po operacích, úrazech, ale také ozařování, sportovních výkonech a jiných náročných fyzických aktivitách.

Konopný olej

Vnitřní užití konopného oleje

Pro své regenerační působení se konopný olej užívá i vnitřně (doporučuje se čajová lžička denně, dá se užívat i jako ingredience zdravé kuchyně). Působí jako prevence civilizačních chorob, je prospěšný pro kardiovaskulární systém, ale také ledviny, správnou funkci střev, mj. stimuluje metabolismus.

Konopný olej je doporučován sportovcům jako zdroj vitality. Je prospěšný pro pohybový systém, díky obsahu hořčíku zabraňuje svalovým křečím a pomáhá nabrat svalovou hmotu. Regeneruje také pohybový systém.

V řadě dalších prospěšných účinků je i schopnost léčit chronické záněty, ulevovat při revma nebo artritidě, pomáhá i při premenstruačním syndromu.


Panenský konopný olej ve své nejčistší podobě zakoupíte v eshopu s přírodní a bio kosmetikou SÍLA DOTEKU. Najdete ho i na www.lnenyolejleci.cz - v eshopu věnovaném panenským olejům.


Comments